آموزش حرفه ای ماهیگیری ورزشی

صدای یک لانسه چیز جالبی است که سبب عطف توجه ماهی ها می شود

 

 ما  ماهیگیران همیشه از مپس اگلیا Aglia Mepps استفاده می کنیم ولی هیچ وقت متوجه این نشدیم که چه کسی این طعمه را اختراع کرده و چرا اسم آن را اگلیا Aglia گذاشتند. مهندس فرانسوی آندره Meulnart Mepps عنکبوتی که تار میتند در سال 1938 اختراع کرد او می دانست که  اختراع  طعمه Meulnart Mepps عنکبوتی یا چیز جالبی که سبب عطف توجه ماهی می شود کاملا متفاوت از هر وسیله طعمه ماهیگیری دیگر بعد ها مخترع ماهیگیری دیگری به نام  1938, l.بعد ها مخترع دیگری به نام enticer مطمئن بود که تیغه چرخان ماهی را جذب می کند. . او همچنین فکر ساخت پره چرخان شبیه پروانه شد ، تا  آن را به نام Aglia نام گزاری کند .  . Aglia به زابان لاتین می باشد که در کل به  معنی پروانه است.

این نسل از طعمه های اگلیا به همراه چرخش ولرزش تولید شدند . این طعمه ها در زیر آب مانند صدای پمپ و یا توربین ها عمل می کنند که در پیوست این مقاله دانلود صدای گردش پره لانسه در زیر آب قابل دانلود وشنیدن می باشد.

هر لانسه و ماک صدای بخصوص خود را در زیر آب دارد

دانلود صدای لانسه در زیر آب

 (احساس ارتعاش). . صدا یکی از دلایل اصلی است اسپینرها خیلی موثر می کند برای صید ماهی .

یکی دیگر از خصوصیات مپس های اگلیا در زیر آب فلش زدن آن هست که نو را در هر گردش پولک انعکاس می دهد مانند فلش بسیار قوی دوربین عکاسی در زیر آب عمل می کند.

فلش نور در زیر آب ابتکار ساده ای نیست زیرا در  طبیعت همچین فلش های در زیر آب به صورت طبعیی و جود دارد که هر ماهی مهاجمی به آن علاقه دارد و نا خوداگاه به سمت آن حرکت می کند با خودتان می پرسید که چه چیزی در زیر آب می تواند همچین نوری را انعکاس دهد بغیر از پولک لانسه؟

آیا شده در زیر آب توجه شما به برق نور های نقر ای جلب شود درسته این همان فلش نور طبیعی در زیر آب هست ماهی های کولی وقتی در کف آب در کنار سنگ ها به آرامی شنا می کنند با حر کت سریع یک دفعه به بقل در آب می خوابند و دباره به حالت اولیه خود بر می گردند وبدن کاملا درخشنده و نقره ای سیقلی آنها نور ا انعکاس می دهد این همان فلش می باشد که در لانسه ها به کار گرفته شده تقلیدی از طبیعت ماهی ها.

در چه زمانی از روز از چه لانسه ای استفاده کنیم ؟

همیشه بهترین زمان های صید ماهی قزل الا صبح زود بوده و عصر البته در هوای سرد هم ظعر هم زمان خوبی می باشد.

·       لانسه ها به چند دسته تقسیم می شوند

  • لانسه های براق (فلش زن)
  • لانسه های رنگ فسفری (بدون براق)
  • لانسه های ویبراکس
  • لانسه های شبیح ماهی

اگر شما در مکانی ماهیگیری میکنید که آب بسیار شفاف می باشد و نور هم به اندازه کافی وجود دارد شما از اکثر لانسه ها می توانید برای ماهیگیری استفاده کنید .

اگر مکانی ماهیگیری میکنید که آب آن نیمه شفاف و تا حدودی کدر می باشد از لانسه های فسفری به رنگ سبز و نارنجی استفاده کنید البته از لانسه های دیگر هم می توان استفاده کرد ولی کارایی های با رنگ فسفر بیشتر هست.

اگر در دریاچه ماهیگیری میکنید از لانسه های با وزن بالا استفاده کنید تا بتوانید برد بیشتری را پرتاب کنید

اگر در عمق کم ماهیگیری میکنید از لانسه ها با شماره پایین استفاده کنید.

لانسه های که مخصوص آب های با شدتد جریان زیاد هستند پولک آنها کشیده می باشد تصویر زیر

لانسه های که مخصوص آب های با جریان زیاد هستند پولک آنها کشیده می باشد تصویر زیر

لانسه های که مخصوص آب های با جریان کم هستند پولک آنها گرد می باشد تصویر زیر

لانسه های که مخصوص آب های با جریان کم هستند پولک آنها گردتر می باشد تصویر زیر

منبع : سایت مپس داد کام

و تجربیات

ارادتمند شما ابی فیشر

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۵/۲۴ساعت   توسط گروه ایران فیشینگ  |